Zadbaj o zabezpieczenie domu

Wedle policyjnych statystyk z roku na rok ilość włamań stopniowo maleje. Jak to się dzieje? Coraz lepiej zabezpieczamy swe domy jak również mieszkania przed złodziejami, używając sprawdzone rozwikłania plus nowości technologiczne. Przed wyjazdem na urlop zainwestuj w nowe okna antywłamaniowe czy też wzmocnij swoiste stare.

Bowiem złodzieje zazwyczaj usiłują dostać się do domu poprzez okno, głównie balkonowe lub wychodzące na taras. Okna antywłamaniowe są dużo bardziej kosztowne, lecz prawdopodobieństwo ich rozbicia czy otworzenia jest znikome. Jeżeli nie stać nas na nie, zamontujmy w starych oknach nowiutkie zamki, okucia ewentualnie kraty. Najistotniejsze, żeby dobrze je zamknąć a także sprawdzić przed wyjściem. Nie zapominajmy o okienku w piwnicy. Najczęściej podczas sprawdzania pomijamy je oraz nie zdajemy sobie sprawy, iż moglibyśmy tym samym ułatwić robotę złodziejowi.

Najlepszym rozwikłaniem jest okratowanie tych niewielkich okienek. Wtenczas, jeśli zapomnimy je zamknąć, włamywacz nie będzie w stanie poprzez nie wejść. Zaleca się zamontować drzwi antywłamaniowe. Posiadają one wartościowy zamek centralny, taki który po zamknięciu rygluje drzwi w kilku miejscach na obwodzie. Gdy nie wymienimy starszych drzwi, musimy je wzmocnić oraz zastosować zacny zamek. W minionych czasach rośnie ilość instalowania przez obywateli takich ochron swojego mieszkania, jak systemy alarmowe Dębica. Należy pamiętać o solidnej bramie garażowej, szczególnie wtedy, kiedy przez garaż można wejść do mieszkania.

Znaczące jest również to, ażeby drzwi które prowadzą z garażu do domu były solidne i miały atestowane zamki. Idealnym wyjściem jest posiadanie programatora czasowego. Instalujemy do niego jakiś sprzęt np. lampkę, telewizor a oprócz tego wkładasz do gniazdka. Podłączone urządzenie będzie włączać się jak również wyłączać w okresie, w którym sam zaprogramujesz. Złodziej będzie dumał, iż ktokolwiek z współlokatorów jest w mieszkaniu i z całą pewnością zniechęci go do włamania.Powiązane słowa: