Wgniecenia- naucz się to usuwać!

Metalowe części pojazdów, szczególnie karoseria, z całej masy powodów mogą zostać poddane wgnieceniom. To nieważne, czy przyczyną są zawieruchy i inne problemy z pogodą, uderzające owoce, zwierzęta, akty wandalizmu albo li też drobne stłuczki na parkingach. Jak narazie tego typu wgniecenie często oznaczało przymus lakierowania, co znacznie podwyższało koszty. Jednakże teraz powstała nowa technologia i likwidowanie wgnieceń jest mniej skomplikowane, szybsze i pozwala na dobitniej zadowalający efekt.

Nowiutka technika usuwania wgnieceń to metoda PDR. Zdaje się być skuteczna przede wszystkim w przypadku delikatnych wgnieceń. Polega na tym, że od odpowiedniej strony blacha jest bez użyciu przesadniej siły i stopniowo wypychana tak, żeby była w stanie wrócić do swojego pierwotnego wyglądu. Usuwanie wgnieceń tą metodą umożliwia nam zarówno wklęśnięć, jak i bardziej wypukłych uszkodzeń karoserii. Przez to nie musisz także decydować się na lakierowanie, ponieważ powierzchnia karoserii nie zostaje uszkodzona, a lakier nie jest w żaden sposób naruszony.

Taka technika usuwania wgnieceń wydaje się być w znacznym stopniu bardziej skuteczna niżeli dotychczas najczęściej stosowane. Do jej wykonania używa się specjalistycznych narzędzi, możliwe zdaje się być również wykonanie zabiegu w miejscach, gdzie jest utrudniony dostęp (na przykład w miejscach zabudowanych bądź zamkniętych). Znakomicie sprawdza się też na większych wgnieceniach, chociaż wtedy może okazać się konieczne lakierowanie – głównie z powodu samego uszkodzenia. Jednak technika PDR pozwala nam uniknąć szpachlowania, co już jest totalnym plusem. Nienaruszony lakier fabryczny to większa pewność, że autko nie będzie rdzewiało – zawsze będzie albowiem lepszym wyjściem niż lakier od lakiernika.Powiązane słowa: