Szkodniki żerujące w drewnianych elementach naszych domów

Często może dojść do czegoś takiego, że drewniane elementy w naszym lokalu zaatakują szkodniki. To najczęściej przyczyna wielkiej paniki: robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy koczujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, oraz pozostałe informacje o szkodnikach… jest tego tak sporo, iż łatwo się pogubić, a co więcej kłopotliwe skrupulatnie rozpoznać gatunek insekta, który powoduje uszkodzenia w podłogach, boazerii czy drewnianych elementach tworzących konstrukcję domu. Dowiedz się, które ze szkodników drewna z największą częstotliwością pojawiają się w klimacie Polski.

Mając powiedzieć najpowszechniejsze szkodniki drewna, to pewnie natychmiastowo wykrzyknąłbyś: korniki i termity. Okazuje się ostatecznie, że te dwa szkodniki na polskich ziemiach trafiają się w miarę niezbyt często, a z pewnością szczególnie w domach. Naprawdę potrafią uszkodzić drzewa rosnące na zewnątrz, gdyż tworzą długie korytarze i rzadko są w stanie zaatakować poddane impregnacji drewniane elementy. Do najpopularniejszych owadów przynależą spuszczel pospolity i kołatek domowy.

Są to dwa insekty, których larwy posiadają takową umiejętność, aby przebić się przez poddaną impregnacji warstwę, by po tym móc żerować wewnątrz drewna. Dlatego często przez spory okres czasu pozostają niezauważone i potrafią spowodować niemałe uszkodzenia. Zdarza się, że pojawiają się w podłodze albo ścianach, jednakże znacznie częściej atakują drewniane części tworzące konstrukcję, najczęściej w dachu. Ich zwalczanie najskuteczniej robić podejmując się iniekcji, czyli chcąc wprowadzić odpowiednio stężonych roztworów różnych środków za pomocą igły do środka drzewa. Okazuje się być to jedyny sposób na wyeliminowanie szkodników, zwłaszcza, że są niełatwe, by je dostrzec gołym okiem. Specyfiki tego typu zazwyczaj mają działanie kontaktowe i zapobiegające.

Dodano 2017-02-26
Kategoria: Pozostałe