Szkodniki drewna, które mogą uszkodzić konstrukcję Twojego domu

Nieraz może dojść do czegoś takiego, że wytworzone z drewna elementy w zamieszkiwanym przez nas lokalu zaatakują szkodniki. To najczęściej przyczyna ogromnej paniki: robaki w drewnie, likwidacja korników, larwy mieszkające w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, oraz inne informacje o szkodnikach… jest takich danych tak dużo, iż da się pogubić, a co więcej trudno trafnie rozpoznać gatunek insekta, który prowadzi do zniszczeń w podłogach, boazerii czy drewnianych fragmentach tworzących konstrukcję budynku. Zdobądź ową wiedzę, które ze szkodników drewna przeważnie pojawiają się w klimacie Polski.

Kiedy każe Ci ktoś wymienić najczęściej bytujące szkodniki drewna, to pewnie od razu wykrzyknąłbyś: korniki i termity. Wychodzi na jaw ostatecznie, iż te 2 szkodniki w Polsce pojawiają się stosunkowo niezbyt często, a już zwłaszcza w domach. To jest pewne, że mogą uszkodzić drzewa rosnące na zewnątrz, albowiem wykonują długie korytarze i rzadko atakują poddane impregnacji drewniane elementy. Do najpopularniejszych owadów należą spuszczel pospolity oraz kołatek domowy.

Są to dwa insekty, których larwy umieją przebić się przez zaimpregnowaną warstwę, by później żerować wewnątrz drewna. Z tego powodu często przez spory okres czasu są niezauważone i potrafią wywołać ogromne szkody. Czasami bytują w podłodze albo ścianach, jednak znacznie częściej lubią zaatakować drewniane części tworzące konstrukcję, najczęściej w dachu. Ich zwalczanie najlepiej dokonywać za pomocą iniekcji, czyli wprowadzenia stosownie stężonych roztworów różnorakich środków za pomocą igły do środka drzewa. Zdaje się być to jedyny sposób na wyeliminowanie szkodników, szczególnie, iż zdają się trudne do wypatrzenia. Specyfiki tego typu przeważnie działają kontaktowo i prewencyjnie.Powiązane słowa: