Przypomnij sobie angielski, nim pojedziesz do Anglii

Pragniesz wyjechać do Wielkiej Brytanii, przewozy do Anglii masz ogarnięte, a nie czasem wręcz posiadasz już zarezerwowany przejazd bądź przelot i ni stąd ni zowąd spanikowałeś, że nie poradzisz sobie z językiem? Bez obaw, nawet w parę tygodni masz możliwość poprawić zasoby swojej wiedzy i zmienić bierną znajomość języka na czynną. Dowiedz się, jak tego dokonać.

Po pierwsze: uwierz, że masz niezwykle potężną wiedzę – czy to ze szkoły, z dodatkowych kursów lub którą nabierasz w czasie słuchania piosenek i oglądania filmów po angielsku. Nie brak ci słownictwa ani konstrukcji, po prostu zostałeś nauczony ich w sposób niefunkcjonalny – dokładnie tak zazwyczaj kształci niejedna placówka oświatowa. Potrafisz mówić, jedyną barierą jest twój własny strach.

Żeby zatem przypomnieć sobie znane nam niegdyś szkolne konstrukcje i dojść do tego, że okażą się być nieco bardziej funkcjonalne, musisz zacząć mówić. Już dziś, zaraz. Jeżeli wstydzisz się rozmawiać z kimś, na początku mów do siebie – do swojego odbicia w lustrze albo do psa. To sprawi, że dopadnie Cię przyzwyczajenie do brzmienia obcojęzycznych słów z twych ust. Kolejnym krokiem jest konwersacja z innymi posługując się języka angielskiego z taką częstotliwością, jak to jest możliwe. Najpierw wolno ci czatować w sieci albo w innych miejscach. Zaczniesz wtedy odpowiadać spontanicznie na pytania lub zdana w obcym języku i przestawi cię na myślenie po angielsku. Kolejnym krokiem jest na bank rozmowa – tutaj jest sens zrobić inwestycję w lekcje w szkole językowej lub spotkania z native speakerem. Kiedy masz wolny czas wchodź w taką rozmowę z krewnymi i kolegami. Dobrze byłoby, gdyby twój rozmówca trochę lepiej ogarniał język – będzie mógł cię sprawdzać i poprawiać, jeśli popełnisz pomyłkę.Powiązane słowa: