Opakowania z tektury

Do czego można użytkować tekturę i w jakim celu mamy osiągalne na rynku przeróżne warianty tego wyrobu. Tektura ma pospolite stosowanie w przemyśle. Nie ma naprawdę branży, w której by się nie pojawiała. Niejeden towar, jaki zostawia mury warsztatu, wytwórni czy przetwórni musi być akuratnie ochroniony w ten sposób, iżby nie uległ zniszczeniu w przewozie.

Jednym z dogodnych jej rodzajów jest tektura lita, jaka stanowi wygładzony arkusz papieru o porządniej gramaturze i rozmiarze. Wykorzystywana jest ona w szczególności do fabrykacji opakowań jednokrotnych, nie wymagających wielkiej sztywności.

Jej zastosowanie to podobnie zabezpieczanie towarów w środku opakowania - stąd przetwarzane są z niej rozmaite przekładki oraz narożniki. Ponadplanowo stosowana jest w przemyśle meblarskim i tapicerskim. Natomiast dwuwarstwowa tektura falista to produkt pakowy, jakiego głównym zadaniem jest amortyzacja i ochrona przed skaleczeniami mechanicznymi. Stosowana jest zacząwszy od budownictwa, poprzez branżę stolarską, na przemyśle spożywczym i motoryzacji skończywszy.

Tektura falista przyrządzona jest z papieru makulaturowego o wysokiej jakości, co wywołuje, iż jest to zapakowanie ekologiczne. Może więc być stosowane ogólnie faktycznie w każdej specjalności, gdzie tylko potrzebne jest pakowanie różnych towarów.Powiązane słowa: