Kraty zgrzewny - co o nich wiesz,a czego nie?

Kraty zgrzewane tak zdaje się nazywać nieziemski produkt metalurgiczny. Są produkowane łącząc płaskowniki oraz skręcane pręty poprzeczne. W skutek ich użycia kraty zgrzewne bywają niezwykle trwałą konstrukcją, którą udaje się wykorzystać do tego, by przenosić na nich wręcz znaczne obciążenia. To z pewnością niebywale wytrzymały produkt.

W toku produkcji kraty zgrzewnej najistotniejsze zdaje się być zespolenie płaskowników z prętami. Jak wynika z samej nazwy, cykl łączenia owych elementów podejmowany zdaje się być metodą zgrzewania. Zdaje się być to zgrzewanie oporowe, które polega na przeprowadzeniu prądu o dużej mocy na miejscu styku płaskownika oraz prętu. Jednocześnie na to miejsce pojawia się siła nacisku, dzięki czemu oba elementy zostają połączone bez odwrotnie, co bezpośrednio przekłada się na wytrzymałość krat.

W tej dziedzinie dużo znaczy również jakość stworzenia pojedynczych elementów. Zarówno płaskowniki nośne, jak też skręcane pręty poprzeczne wytwarza się z tworzyw niebagatelnej jakości oraz miewają przynajmniej 5-6 mm średnicy. One muszą być niebywale wysokiej jakości głównie przez to, że całościowo obciążają kratę. Pręty poprzeczne dodatkowo spełniają też więcej zadań – zapewniając stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne dobrze, by zostały wytworzone w ten sposób, że długość płaskownika naośnego powinna odpowiadać rozpiętości belek konstrukcji. Co więcej warto zwrócić uwagę na długość pręta skracanego – jest to równocześnie wymiar szerokości całej kraty. Krata powinna mieć obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość i grubość zostanie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne często bywają ocynkowane.Powiązane słowa: