Jak zostać taksówkarzem w UK?

Jeżeli frapujesz się nad karierą kierowcy taksówki w Wielkiej Brytanii, podpowiemy jak załatwić wszelkie formalności. Zawód taksówkarza to coś dla gości ceniących niezależność a także znajomości z ludźmi. I mimo tego, że wejście do zawodu poprzedzają spore dokumenty, to zaleca się się o nie postarać, bo opcje zarobkowe w pełni rekompensują takie trudy.

Najważniejszą rzeczą jest licencja prywatna na przygotowanie gdansk taxi. Wydawana jest ona przez lokalny urząd gminy. Uprawnienia do kierowania tego typu może zdobyć praktycznie każdy obywatel konkretnej gminy, gdy w toku minionych 5 lat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Pośród domyślnie wymaganych dokumentów, załączanych do aplikacji, powinni znajdować się: prawo jazdy, inny dokument stwierdzający tożsamość (dla przykładu paszport), numer ubezpieczenia społecznego a także potwierdzenie adresu za ostatnie 5 lat.

Jeżeli aplikant mieszka pod danym adresem w UK dłużej niżeli rok, to w gruncie rzeczy urząd zaakceptuje deklarację pisemną odnośnie jego poprzedniego adresu. Jeśli jednak nie, musimy wykazać swoją historię zamieszkania, w większości wypadków poprzez okazanie rachunku ze starego mieszkania. W tym miejscu potrafi pojawić się problem dla ludzi, jakie w przeszłości mieszkały w naszym państwie. Z uwagi na różnicę pomiędzy polskimi a brytyjskimi rachunkami, polskie rachunki nie okażą się należyte do udowodnienia takowej istoty.

Na nic zda się też dowód osobisty. Jedyną akceptowaną postacią udowodnienia polskiego adresu są listy uwierzytelniające od poprzednich pracodawców, szkół lub uczelni. W takim liście, stworzonym rzecz jasna w języku angielskim, powinny się znaleźć 3 kwestie: dane osobowe aplikanta, jego polski adres a także stwierdzenie, iż służył on lub uczył się w danej placówce w danym czasie.Powiązane słowa: