Jak pozbyć się korozji na aucie?

Jest dużo wpływów wystąpienia rdzy na karoserii auta. Najczęstszym powodem są uszkodzenia lakieru spowodowane dla przykładu zarysowaniem, obiciem poprzez drzwi innego użytkownika albo uderzenia kamyków w toku jazdy, czy odmiennymi drobnymi wypadkami. Uszkodzenia struktury lakieru doprowadzają do tego, że pod wpływem wilgoci metal utlenia się i tworzy się rdza.

Przydadzą nam się zabezpieczenia antykorozyjne, bowiem zaczątki rdzy bardzo szybko rozprzestrzeniają się, szczególnie pod wpływem ulewnego deszczy albo śnieżyc. Jeśli pragniesz sprzedać samochód, na pewno będzie wyglądał korzystniej bez plam rdzy, więc choćby dlatego warto się ich pozbyć. Możemy je także usunąć dla samego siebie, poprawa wyglądu swojego samochodu zapobiegnie dalszemu niszczeniu. Amatorska naprawa wymaga czasu plus cierpliwości. Zaczyna się od oczyszczenia odprysku. Jeżeli blacha nie jest skorodowana a oprócz tego widzimy, iż była ona fabrycznie ocynkowana to nie przesadzajmy z papierem ściernym, bo w ten sposób jesteśmy w stanie łatwo zniszczyć oryginalną warstwę ochronną. Po oczyszczeniu odtłuszczamy miejsce naprawy, dla przykładu za pomocą benzyny ekstrakcyjnej.

Jeśli ubytek jest duży to wyrównajmy go przy pomocy szpachli epoksydowej. Po utwardzeniu wygładzamy warstwę szpachli za pomocą wodnego papieru ściernego. Potem niezwykle starannie oklejamy miejsce naprawy, zaś na przygotowaną powierzchnię natryskujemy wypełniacz w spreyu. Skorodowaną blachę udaje się łatać, aplikując maty szklanej jak i żywicy epoksydowej. Gdy zostanie to wykonane porządnie starannie, to naprawiony kawałek może być sztywniejszy od oryginalnego.

Na nieszczęście w warunkach domowych dużo trudniej jest zagwarantować właściwy efekt, dlatego takowej metody nie należy stosować do naprawy nośnych elementów karoserii.Powiązane słowa: