Inteligentny tuning auta

Tuning auta oznacza jego przeróbkę lub modyfikację i jest realizowany w bardzo zróżnicowanym zakresie, w zależności od przeznaczenia auta. Generalnie oznacza to modyfikowanie pojazdu tak, aby odpowiadało upodobaniom właściciela. Rozróżniamy 2 modele rasowania: tuning mechaniczny, czyli właściwy oraz tuning wizualny.

Ten ostatni tak w rzeczywistości nie powinien być tytułowany rasowaniem, ponieważ nie dąży ani do osiągnięcia większej mocy silnika, ani do podwyższania szybkości pojazdu. Często pisze się o nim jako o przeciwieństwie rasowania, gdyż zdarza się, iż montowanie różnorakich dekoracji, zmienia na gorsze wyniki pojazdu. Tuning wizualny to tylko i wyłącznie zmiana prezencji auta oraz ozdobienie go, z użyciem akcesoriów. Właściciel zaznacza w ten sposób własną indywidualność oraz zwiększa komfort jazdy.

Istnieją liczne akcesoria do tuningu, które pozwalają na modyfikację prezencji samochodu. Najpopularniejsze są zdaje się folie ściemniające okna i folie ozdobne czy nalepki samochodowe. W dalszej kolejności są to różnorakiego rodzaju dekoracyjne listwy i podkładki, a także podświetlenia, takie jak np. oświetlenie podwozia. Lubiana jest też wymiana różnorakich elementów na ich wersje chromowane, jak na przykład koniec rury wydechowej za pomocą chromowanej końcówki. Jest to także założenie alufelg, takich, które nie tylko mają walor estetyczny, ale też umożliwiają kołom w aucie na szybsze odzyskanie styczności z podłożem.

Tuning wizualny to również nie tylko wygląd zewnętrzny auta, ale nierzadko również podniesienie bezpieczeństwa kierującego. Popularne jest tutaj zakładanie lepszych pasów bezpieczeństwa czy dodatkowych świateł.Powiązane słowa: