Czym jest malowanie przemysłowe?

Malowanie przemysłowe to strasznie wydajne malowanie natryskowe, jakież polega na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem w odmianie drobnych kropel lub malowanie proszkowe.

Powierzchnie przed malowaniem trzeba czyścić z rdzy jak i zanieczyszczeń i zastosować zabezpieczenia antykorozyje. Mniejsze materiały, takie jak obudowy maszyn czy też meble przemysłowe dobrze jest malować proszkowo. Malowanie natryskowe polega na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem na zaplanowaną chwilę temu powierzchnię. Strumień farby jest przy tym rozproszony i ma ona formę drobnych kropelek. Takowego typu malowanie przemysłowe jest bardzo chwalone przez fachowców.

Do tego typu malowania potrzebny jest pistolet natryskowy, w którym farba, bejca, lakier do malowania rozbijana jest na małe kropelki pod wpływem sprężonego powietrza. Farba wydostaje się dyszą poprzez nieogromne otwory, umieszczone na środku lub po bokach. Idealnym wyjściem przy malowaniu różnorakich powierzchni w domu oraz jego otoczeniu jest użycie elektrycznego pistoletu natryskowego. Jest on wyekwipowany w elektryczną pompę tłokową, specjalny zbiornik na farbę oraz opcje umożliwiające regulację jej strumienia.

Owego typu pistolety mają zwykle nieduże rozmiary oraz wagę, co znacząco ułatwia i przyspiesza wykonaną pracę. Przed przystąpieniem do malowania trzeba rozcieńczyć farbę aż do osiągnięcia właściwej lepkości. Bardzo warto także wykonać krótką próbę natryskiwania przed właściwym malowaniem. Do prawidłowej aplikacji natryskowej potrzebujemy przede wszystkim porządnie rozpylonego surowca. Jeżeli plan materiału jest nierównomierny oraz dostrzeżemy rysy lub krawędzie, potrzebujemy wyższego ciśnienia do właściwego rozpylenia naszej substancji.

Malowanie natryskowe zapewni wydajny oraz świetny efekt. Znajduje zastosowanie w malowaniu olbrzymich powierzchni jak również konstrukcji o wielkich wymiarach.Powiązane słowa: