Blokady parkingowe- rodzaje

Blokady parkingowe to swojego rodzaju zabezpieczenia co sprawia, że kierujący samochodem nie ma szans wjechać na konkretne miejsce bądź teren. Celem ich zakładania jest odizolowania miejsca, na których zakazane jest parkowanie. Duża część blokad parkingowych może być demontowana przez uprawnione osoby – to jeden ze sposobów na zabezpieczanie indywidualnych miejsc parkingowych, które przypisuje się do konkretnego samochodu albo mieszkania.

Blokady parkingowe posiadają bardzo sporo rodzajów. Głównie spotykane są słupki parkingowe – niedużej wysokości słupki, które da się wysuwać ,,z automatu", na przykład za pomocą pilota. To wpłynie na to, iż da się bez problemu wjechać na otoczony płotem teren. Niejednokrotnie da się wypatrzeć także blokady składane, które montowane na stałe w stosownym miejscu. Przyczepia się je do podłoża, a w razie potrzeby ktoś upoważniony da radę złożyć ramiona tego rodzaju blokad i dostać się na dane miejsce parkingowe bez większego problemu. To znakomity sposób na to, by odgrodzić miejsca na parkingu, które miewają jednego właściciela.

W sprzedaży znajdziesz też blokady parkingowe, których nie zdołasz poskładać. Tym samym zdają się być to tego rodzaju blokady, które nadają się tylko do zamontowania w miejscach, gdzie wjazd zdaje się być w ogóle niedopuszczalny i niedostępny. Są to choćby odbojnice – blokady, które przytwierdza się do podłoża, kształtem przypominającego zaokrągloną balustradę. Świetnie przydadzą się w miejscach publicznych takich jak, parkingi przy galeriach handlowych lub pod innymi miejscami, gdzie możliwość parkowania jest niemożliwa. To też niesamowitee rozwiązanie przed blokami i w strefach zamieszkania – odgradzają miejsca, w których nie mogą poruszać się samochody.Powiązane słowa: