Blokady parkingowe - poznajmy jakie mamy rodzaje

Blokady parkingowe to pewnego rodzaju zabezpieczenia co sprawia, że kierujący samochodem nie jest w stanie wjechać na konkretne miejsce bądź teren. Zakłada się je po to, by odizolować miejsca, na których niedozwolone jest parkowanie. Niemała część blokad parkingowych może być demontowana przez określone osoby – to jedna z możności na zabezpieczanie indywidualnych miejsc na parkingu, które są przypisane do jednego samochodu bądź mieszkania.

Blokady parkingowe posiadają bardzo wiele rodzajów. Głównie napotykamy słupki parkingowe – niewysokie słupki, które da się wysuwać ,,z automatu", na przykład za pomocą pilota. Dzięki temu można bez problemu wtargnąć autkiem na posiadający ogrodzenie teren. Niejednokrotnie można napotkać też blokady składane, które mocuje się na stałe w stosownym miejscu. Przyczepia się je do podłoża, a gdy to konieczne ktoś upoważniony zdoła złożyć ramiona tego rodzaju blokad i dostać się na dane miejsce parkingowe bez większego problemu. To zdumiewający sposób na to, by odgrodzić miejsca na parkingu, które mają jednego właściciela.

Na rynku dostępne są też blokady parkingowe, których nie da się złożyć. Tym samym są to takiego typu blokady, które nadają się tylko do zamontowania tam, gdzie wjazd zdaje się być w ogóle niedopuszczalny i niedostępny. Są to przykładowo odbojnice – blokady, które trza przytwierdzić do podłoża, kształtem przypominającego zaokrągloną balustradę. Niezwykle nadają się w miejsca publiczne, parkingi przed centrami handlowymi lub pod innymi miejscami, gdzie możność zaparkowania pojazdu jest wręcz nierealna względem prawa. To także fenomenalnee rozwiązanie przed blokami i w strefach zamieszkania – wyznaczają miejsca, w których nie mogą poruszać się samochody.Powiązane słowa: