Blokady parkingowe - poznaj ich rodzaje

Blokady parkingowe to swojego rodzaju coś zabezpieczającego, dzięki którym kierujący samochodem nie ma szans wjechać na konkretne miejsce bądź teren. Montuje się to po, żeby odizolować miejsca, gdzie niedozwolone jest parkowanie. Spora część blokad parkingowych może być poddawana demontażowi przez uprawnione osoby – to jedna z możności na zabezpieczanie indywidualnych miejsc na parkingu, które są przypisane do jednego samochodu lub mieszkania.

Blokady parkingowe miewają niebywale wiele rodzajów. Zazwyczaj spotykane są słupki parkingowe – niedużej wysokości słupki, które da się wysuwać ,,z automatu", na przykład przy użyciu pilota. Dzięki temu można bez kłopotów wtargnąć autkiem na zagrodzony teren. Po wielokroć można dostrzec także blokady składane, które zostają mocowane na stałe w stosownym miejscu. Przymocowuje się je do podłoża, a gdy to konieczne osoba do tego upoważniona może złożyć ramiona tego rodzaju blokad i dostać się na konkretne miejsce na parkingu bez większego kłopotu. To zdumiewający sposób na to, by odgrodzić miejsca na parkingu, które mają jednego właściciela.

W sprzedaży znajdziesz również blokady parkingowe, których nie uda się poskładać. Zarazem są to takie blokady, które nadają się tylko do montażu w miejscach, gdzie wjazd jest w ogóle niedopuszczalny i niedostępny. Są to przykładowo odbojnice – blokady, które trza przytwierdzić do podłoża, w kształcie zaokrąglonej balustrady. Świetnie przydadzą się w miejscach publicznych takich jak, parkingi przy galeriach handlowych lub pod innymi miejscami, gdzie możność zaparkowania pojazdu jest wręcz nierealna względem prawa. To również niesamowitee rozwiązanie przed blokami i w strefach zamieszkania – odgradzają miejsca, w których nie mogą poruszać się samochody.Powiązane słowa: