Akcesoria strażaka – odzież ochronna

Posada na budowie jest bardzo ciężka i niebezpieczna dla zdrowia oraz życia budowlańca. Styka się on z różnego rodzaju zagrożeniami – praca na wysokości, zagrożenie poparzenia prądem, praca z toksycznymi substancjami itp. Należy pamiętać o stosownej ochronie całego ciała. Stosuje się różnego typu upomnienia, ale także naturalnie wypadki na budowie - akurat tego trzeba postarać się jakoś unikną.

Odpowiednia odzież ochronna pomogła uchronić niesamowicie wielu ludzi przed nawet śmierciąpodczas pracy. To zdecydowanie pokazuje, że adekwatne rękawice metalowe powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdego pracownika budowlanego. Nie ma innego rozwiązania. Skierujmy w takim razie właśnie na to większą kontrolę, bo bardzo dużo zależy od odzieży roboczej. Jeżeli pracownik ma styczność z chemicznymi detergentami i płynami, przydadzą mu się odpowiednie zabezpieczenia chemoodporne.

Istotne, aby były wykonane z najwyższej jakości tworzyw, odporne np. na najwyższe temperatury. Zazwyczaj pracownicy placu budowy rezygnują z odzieży ochronnej, bowiem jest ona niekomfortowa oraz krępują ich ruchy podczas wykonywanych zadań. W taki sposób bagatelizują zagrożenia oraz swoje bezpieczeństwo przy pracy. Elementem mającym wpływ na jakość odzieży roboczej oraz wygodę związaną z jej używaniem jest niewątpliwie typ tkaniny, z której została uszyta.

W tym celu wykorzystuje się najróżniejsze materiały, przy czym najczęściej jest to bawełna albo mieszanka tworzyw sztucznych z bawełną, np. mieszanka bawełniano-poliestrowa lub bawełniano-poliamidowa. Tego rodzaju tkaniny charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej budowa tej tkaniny, dzięki gęstemu splotowi, zapewnia skuteczną ochronę przed drobnymi zanieczyszczeniami i brudem oraz upraszcza pranie.Powiązane słowa: